Flabria 45

jacht_flabria_45_2

W poszukiwaniu jednostki zdolnej do oceanicznych wojaży a jednocześnie wyposażonej bardzo luksusowo powstał projekt jachtu o nazwie Flabria 45. Jednostka jest przeznaczona dla 8-10 osób w zależności od wersji wnętrza. W wersji armatorskiej 6 a nawet 7 osób może żeglować w bardzo komfortowych warunkach w dłuższych rejsach. Flabria 45 to nowoczesny slup z takielunkiem 9/10 i wszystkimi linami sprowadzonymi do kokpitu. Idealnie nadaje się do żeglowania samemu, lub z niedoświadczoną załogą. Centralny kokpit znacząco wpływa na poprawę komfortu żeglugi na fali i przy wietrze od rufy, jednocześnie pozwala wygospodarować znaczną kabinę w części rufowej jednostki. Na pokładzie rufowym znajduje się idealne miejsce do rozłożenia kilku materacy lub małego stolika i krzeseł w czasie wolnym od żeglowania.

Wnętrze

W części rufowej znajduje się obszerna kabina armatorska z oddzielną kabiną sanitarną i prysznicem. Na lewej burcie jest kabina z kojami piętrowymi dla dwóch osób. Dalej w stronę dziobu jest mesa z miejscami siedzącymi dla wszystkich członków załogi, która łączy się z wydzielonym miejscem na stół nawigacyjny oraz z kambuzem, który umiejscowiony jest na prawej burcie. Na samym dziobie jest dwu-osobowa kabina ze sporą ilością schowków, a pomiędzy mesą i kabiną dziobową jest ubikacja z prysznicem.

Kadłub

Kształt kadłuba zaprojektowano bezkompromisowo z nastawieniem na jak najlepszą pracę jachtu na fali. Duże nawisy dziobowy i rufowy zapewniają sporą wyporność zapasową, która podczas żeglugi w złej pogodzie jest nieoceniona. Długa, płytko zanurzona płetwa balastowa zapewnia łagodną pracę na zafalowanym morzu i stabilizuje jednostkę kursowo.

DANE TECHNICZNE:

 

 Długość całkowita 13,40 m Pow. żagli  109 m2
 Długość kadłuba 12,20 Wys. w kabinie 1,98m
 Szerokość  4,20 m Maks. liczba osób 9+1
Zanurzenie  1,98m Kategoria   A
Masa całkowita 13200 kg  Projektant  Karol Wierzbicki
 Masa balastu 4700kg
Typ silnika wbudowany
Moc silnika (maks.) 55,2/75 kW/HP

 

GALERIA